Neomezené virtuální sídlo PRAHA/BRNO - logoVirtuální sídlo PRAHA / BRNO

Jak to probíhá

Objednáte si u nás virtuální sídlo pro Vaši společnost, spolek, nebo pro OSVČ. Sdělíte nám název Vaší společnosti, Vaše IČO (pokud máte), zda si přejete mít sídlo v Praze nebo v Brně, a kam si přejete zaslat souhlas s umístěním sídla. Případně také sdělte, zda si přejete souhlas zaslat doporučeně. Objednávku Vám potvrdíme a na Váš e-mail zašleme fakturu. Poté zaplatíte jednorázový poplatek, bankovním převodem na náš účet: 670100-2201026150/6210, jako variabilní symbol uvedete číslo objednávky z faktury. Nepodepisujete žádnou smlouvu, a dále nám už nic neplatíte! Obvykle do 1 pracovního dne Vám odešleme Souhlas s umístěním sídla. V případě obyčejné zásilky vyčkejte až 7 dnů, než Vám Česká Pošta souhlas doručí; u doporučené zásilky by to nemělo přesáhnout 3 dny. Tuto dobu bohužel nemůžeme nijak ovlivnit, uvedená čísla vychází ze zkušeností. Jakmile od nás obdržíte souhlas, můžete nahlásit Vaše nové sídlo úřadům: firmy a spolky na obchodní/spolkový rejstřík, v Praze je spravuje Městský soud Praha, Slezská 2000/9, 120 00 Praha, v Brně je to Krajský soud, Rooseveltova 16, 601 95 Brno; OSVČ na Živnostenský úřad, v Praze je jich 22 dle městské části, v Brně je jeden, sídlí Malinovského nám. 3, 601 67 Brno.

 

Vaše nové virtuální sídlo bude:

 • Praha: Letňany, Fryčovická 458, 199 00 Praha
 • Brno: IBC Centrum, Příkop 838/6, 602 00 Brno

 

V Brně byste se poté měli stavit s dokumentem prokazujícím adresu Vašeho nového sídla do IBC centra, aby Vám tam zřídili cedulku s názvem a IČem Vaší společnosti, to je ze zákona povinné. Také si můžete domluvit přeposílání pošty a podobně. V Praze cedulku zařídíme, ale přeposílání pošty ani jiné služby neposkytujeme.

Ceník

 • Jednorázová cena za Souhlas s umístěním sídla:
  • Praha: 1500 Kč
  • Brno: 1000 Kč
  Cena zahrnuje zhotovení Souhlasu s umístěním sídla pro Vaši společnost na výše uvedené adrese, úřední ověření podpisu, a zaslání tohoto souhlasu na Vámi zvolenou adresu v ČR. V Praze také pořízení cedulky.
 • Pokud máte zájem o více souhlasů se sídlem, které budeme posílat na jednu adresu, poskytneme Vám množstevní slevu:
  2-4 souhlasy: -100 Kč/souhlas, 5-7 souhlasů: -150 Kč/souhlas, 8 a více: -200 Kč/souhlas.
 • Příplatek za doporučené zaslání: 200 Kč.

Časté dotazy

 • Za jak dlouho obdržím souhlas?
  Obvykle Vám Souhlas odešleme nejpozději do 1 pracovního dne od obdržení platby. V případě nějakého zdržení Vás budeme informovat. Poté vyčkejte alespoň 7 dní na doručení (pokud jste zvolili doporučenou zásilku, 3 pracovní dny).
 • Kolik času mám na vyřízení změny či zřízení sídla na úřadech?
  Pro úřady má Souhlas platnost 3 měsíce od data ověření podpisu. Vámi obdržený souhlas bude mít datum podpisu staré maximálně několik týdnů, takže máte dostatek času.
 • A co pošta zaslaná na naši novou adresu?
  Přeposílání pošty nezajišťujeme, to by už byla nutná smlouva. V Brně je možné si toto domluvit se správcem IBC. Pokud tak neučiníte, pošta zaslaná pro Vaši společnost na adresu virtuálního sídla se vrátí odesílateli. V dnešní době už ale každá firma či podnikatel musí mít datovou schránku, takže přebírání papírové pošty není nutné.
 • Jak je to s dalšími náležitostmi souvisejícími se změnou či založením sídla naší společnosti?
  Bohužel, nejsme právní kancelář. Pouze Vám poskytneme úředně ověřený, neomezeně platný Souhlas s umístěním sídla Vaší společnosti na adresu (Praha: Fryčovická 458, 199 00 Praha; Brno: Příkop 6, 602 00 Brno). Vše ostatní potřebné si už musíte vyřídit sami.
 • Na koho se mám obrátit se zřízením cedulky či přeposíláním pošty?
  • Praha: Cedulka je v ceně, jiné služby neposkytujeme.
  • Brno: Můžete se stavit na recepci Příkop 6, kde Vám poradí. Nebo se obraťte přímo na společnost Unistav, která spravuje IBC Centrum. Kancelář se nachází v 5.patře budovy Příkop 6. Umístění cedulky přímo na dveře virtuální kanceláře není možné.