Neomezené virtuální sídlo PRAHA/BRNO - logoVirtuální sídlo PRAHA / BRNO

Jak to probíhá

Objednáte si u nás virtuální sídlo pro Vaši společnost, spolek, nebo OSVČ. Sdělíte nám název Vaší společnosti, Vaše IČO (pokud máte), zda si přejete mít sídlo v Praze nebo v Brně, a kam si přejete zaslat souhlas s umístěním sídla (fyzická adresa, e-mail, datová schránka). V případě fyzické adresy také sdělte, zda si přejete souhlas zaslat doporučeně. Objednávku Vám potvrdíme a na Váš e-mail zašleme fakturu. Poté zaplatíte jednorázový poplatek, bankovním převodem na náš účet: 670100-2201026150/6210, jako variabilní symbol uvedete číslo objednávky z faktury. Nepodepisujete žádnou smlouvu, a dále nám už nic neplatíte! Obvykle do 1 pracovního dne Vám domluveným způsobem odešleme Souhlas s umístěním sídla.

 

Souhlas Vám můžeme zaslat dvěma způsoby:

 • za příplatek papírově s ověřeným podpisem, obyčejně nebo doporučeně, nebo
 • elektronicky, digitálně podepsaný PDF dokument na Váš e-mail nebo do Vaší datové schránky

 

Poznámka: od 1.7.2022 ustanovením zákona č. 12/2020 Sb. ("digitální zákon") elektronický podpis plně nahrazuje ten úředně ověřený. Netřeba se obávat, všechny úřady i soudy elektronický podpis na souhlasu se sídlem akceptují (třebaže někteří notáři bohužel tvrdí opak). Viz např. zde. Podrobněji také Časté dotazy níže.

 

V případě obyčejné zásilky vyčkejte až 7 dnů, než Vám Česká Pošta souhlas doručí; u doporučené zásilky by to nemělo přesáhnout 3 dny. Tuto dobu bohužel nemůžeme nijak ovlivnit, uvedená čísla vychází ze zkušeností. Elektronicky máte souhlas samozřejmě okamžitě (resp. do 1 pracovního dne). Pokud byste potřebovali mít elektronický souhlas v papírové podobě, můžete si obdržený PDF dokument vložit do Úschovny Czech Point, a pak si jej na kontaktním místě Czech Pointu (např. na poště) po předložení získaného kódu nechat za 50 Kč vytisknout. Takto získaný souhlas má stejnou platnost jako ten zaslaný papírově.

 

Jakmile od nás jakýmkoliv způsobem obdržíte souhlas, můžete nahlásit Vaše nové sídlo úřadům: firmy a spolky na obchodní/spolkový rejstřík, v Praze je spravuje Městský soud Praha, Slezská 2000/9, 120 00 Praha, v Brně je to Krajský soud, Rooseveltova 16, 601 95 Brno; OSVČ na Živnostenský úřad, v Praze je jich 22 dle městské části, v Brně je jeden, sídlí Malinovského nám. 3, 601 67 Brno.

 

Vaše nové virtuální sídlo bude:

 • Praha: Letňany, Fryčovická 458, 199 00 Praha
 • Brno: IBC Centrum, Příkop 838/6, 602 00 Brno

 

V Brně byste se poté měli stavit s dokumentem prokazujícím adresu Vašeho nového sídla do IBC centra, aby Vám tam zřídili cedulku s názvem a IČem Vaší společnosti, to je ze zákona povinné. Také si můžete domluvit přeposílání pošty a podobně. V Praze cedulku zařídíme, ale přeposílání pošty ani jiné služby neposkytujeme.

Ceník

 • Jednorázová cena za Souhlas s umístěním sídla:
  • Praha: 1500 Kč
  • Brno: 1200 Kč
  Cena zahrnuje zhotovení Souhlasu s umístěním sídla pro Vaši společnost na výše uvedené adrese, elektronický podpis nebo úřední ověření podpisu, případně elektronické odeslání. V Praze také pořízení cedulky.
  • Pokud máte zájem o více souhlasů se sídlem, které budeme posílat naráz, poskytneme Vám množstevní slevu:
   2-4 souhlasy: -100 Kč/souhlas, 5-7 souhlasů: -150 Kč/souhlas, 8 a více: -200 Kč/souhlas.
  • Elektronická zásilka (digitálně podepsaný PDF dokument – datová schránka, e-mail): 0 Kč
  • Obyčejná papírová zásilka (úředně ověřený podpis): 200 Kč
  • Doporučená zásilka: 250 Kč

  Časté dotazy

  • Je elektronický podpis na souhlasu se sídlem postačující? Není nakonec nutný fyzický, úředně ověřený podpis, jak stanovuje platný právní předpis?

   §6 odst. 2 a 3 zákona č.12/2020 Sb.:

   (2) Stanoví-li právní předpis požadavek úředního ověření podpisu, považuje se za splněný využitím uznávaného elektronického podpisu, pokud lze s využitím údajů základního registru obyvatel (dále jen "registr obyvatel") nebo portálu veřejné správy ověřit, že kvalifikovaný certifikát pro elektronický podpis, na jehož základě podepisující vytvořil uznávaný elektronický podpis na dokumentu, patří podepisujícímu.

   (3) Ustanovení §6 odst. 1 písm. b) a §6 odst. 2 se nepoužijí pro plnou moc k právnímu jednání podle §441 odst. 2 poslední věty občanského zákoníku.

   Kvalifikovaný certifikát máme platný a je zaveden v Registru obyvatel v Portálu občana (screenshot). Podmínka odst. 2 je tak splněna. Odst. 3 se týká plných mocí, které zatím elektronicky podepsat nelze.

  • Za jak dlouho obdržím souhlas?
   Obvykle Vám Souhlas odešleme nejpozději do 1 pracovního dne od obdržení platby. V případě nějakého zdržení Vás budeme informovat. V případě České pošty poté vyčkejte alespoň 7 dní na doručení (pokud jste zvolili doporučenou zásilku, 3 pracovní dny).
  • Kolik času mám na vyřízení změny či zřízení sídla na úřadech?
   Pro úřady má Souhlas platnost 3 měsíce od digitálního podepsání či data ověření podpisu. Vámi obdržený souhlas bude mít datum podpisu staré maximálně několik týdnů, takže máte dostatek času.
  • A co pošta zaslaná na naši novou adresu?
   Přeposílání pošty nezajišťujeme, to by už byla nutná smlouva. V Brně je možné si toto domluvit se správcem IBC. Pokud tak neučiníte, pošta zaslaná pro Vaši společnost na adresu virtuálního sídla se vrátí odesílateli. V dnešní době už ale každá firma či podnikatel musí mít datovou schránku, takže přebírání papírové pošty není nutné.
  • Jak je to s dalšími náležitostmi souvisejícími se změnou či založením sídla naší společnosti?
   Bohužel, nejsme právní kancelář. Pouze Vám poskytneme úředně ověřený, neomezeně platný Souhlas s umístěním sídla Vaší společnosti na adresu (Praha: Fryčovická 458, 199 00 Praha; Brno: Příkop 6, 602 00 Brno). Vše ostatní potřebné si už musíte vyřídit sami.
  • Na koho se mám obrátit se zřízením cedulky či přeposíláním pošty?
   • Praha: Cedulka je v ceně, jiné služby neposkytujeme.
   • Brno: Můžete se stavit na recepci Příkop 6, kde Vám poradí. Nebo se obraťte přímo na společnost Unistav, která spravuje IBC Centrum. Kancelář se nachází v 5.patře budovy Příkop 6. Umístění cedulky přímo na dveře virtuální kanceláře není možné.
  • Poskytujete také virtuální trvalé bydliště?
   Bohužel ne, kanceláře totiž nejsou určeny k bydlení, takže poskytnutí trvalého bydliště by bylo v rozporu se zákonem.